top of page

Автопричіпна техніка AL-KO: чи причіп може бути універсальним?

Оновлено: 30 трав.

Зважаючи на наявну різноманітність легкових причепів, багато автолюбителів нерідко запитують: «Чи можна купити один-єдиний причіпний пристрій, який стане в пригоді для перевезення найрізноманітніших вантажів?» І якщо спростити це запитання до банальної альтернативи – «так» чи «ні», то проста відповідь на нього «так». Однак, як і в багатьох інших ситуаціях, тут є застереження.

примеры мультифункциональных прицепов

Насамперед варто розібратися, які види легкових причепів найзатребуваніші. І в цьому списку зазвичай виділяють:

 • туристичні причепи та будинки на колесах;

 • бортові причепи для перевезення вантажів;

 • причепи-лафети для колісної техніки;

 • човнові причепи;

 • торговельні причепи;

 • причепи для перевезення тварин тощо.

Список різних варіантів причепів можна продовжувати довго. І, на перший погляд, між багатьма видами причіпних пристроїв немає нічого спільного. Адже, наприклад, будинок на колесах і човновий причіп точно не вийде поєднати в один транспортний засіб. Однак не треба бути такими категоричними.Чим відрізняються різні види причепів?

Якщо систематизувати всі види причіпних пристроїв не за функціональністю, а за конструкцією, то можна виділити такі ключові параметри:

 • конструкція причепа;

 • габарити причепа;

 • начинка та комплектувальні причепа.

Такий підхід до причіпних пристроїв дає можливість знайти набагато більше спільного між причепами різного призначення, ніж здається на перший погляд. Наприклад, щоб перетворити бортовий причіп на автовоз, з нього навіть не обов’язково прибирати борти. Достатньо обладнати транспортні засоби потрібними елементами для кріплення колісного транспорту, і ви отримаєте надійний лафет. Тут за правильної конструкції та оснастки причепа ключовим параметром є його габарити.


За аналогією бортовий причіп нескладно перетворити й на транспорт для перевезення невеликих тварин, оснастивши його специфічними бортами на кшталт будки. Можна зробити зі звичайного легкового причепа й човновий причіп, установивши на платформу ложементи та інше обладнання.


А ось повноцінний будинок на колесах у таких умовах зібрати все ж таки не вийде. Хоча «будиночок» для виїзду на рибалку, який може замінити намет, зробити все ж таки можна. Можливості облаштування туристичного причепа в разі встановлення жорсткого верху дуже широкі.

Призначення універсального причепа

Якщо у вас специфічні запити, допустимо, причіп потрібен для перевезення вітрильного човна, великого катера, коней і великої рогатої худоби або ви хочете мати туристичний причіп для сімейного відпочинку на природі та подорожей, то універсальний причіп використати не вдасться.

Однак у багатьох інших ситуаціях використання універсальних причепів усе ж таки можливе. Тому універсальний причіп може мати такі характеристики:

 • двовісний, гальмовий причіп із модульними бортами;

 • із рамою під м’який тент або жорстким верхом;

 • із можливістю встановлення знімних ложементів тощо.

За великим рахунком, начинка такого причепа обмежується лише уявою його господаря та можливостями виробництва.Мінуси універсальних причепів

На дорогах подібні причіпні пристрої зустрічаються, хоча їх усе ж небагато. І річ у тому, що таке рішення не позбавлене недоліків. До них належить такі:

 • висока вартість не тільки основного комплекту причепа та додаткового обладнання, а й самої конструкції платформи;

 • обмежене та нерегулярне застосування всіх доступних можливостей такого причепа (такий великий транспорт незручно використовувати, наприклад, для поїздок на дачу за картоплею тощо);

 • обладнання для причепа й сам причіп потрібно десь зберігати, і в окремих випадках простіше обійтися двома або навіть трьома окремими причепами, а не універсальним комплектом;

 • зняти та встановити опціональні комплектувальні на причіп відразу не вийде, і причіп щоразу доведеться розбирати та збирати в разі зміни мети поїздки;

 • серійним такий причіп зробити складно, і це теж впливає на збільшення ціни пристрою.

Універсальні причепи вузького призначення

Ураховуючи вищезазначене, виробники все ж таки випускають універсальні причепи, поєднуючи в транспортних засобах лише деякі функції. Ідеться про поєднання:

 • човнового причепа та автовоза;

 • бортового причепа та причепа для перевезення тварин;

 • бортового причепа з функціями автовоза та човнового причепа для перевезення маленьких човнів або квадроциклів.

Тут додаткові комплектувальні не займають багато місця, а переобладнання з одного виду причепа в інший потребує не так багато часу. Саме тому універсальні причепи з модульними бортами зустрічаються найчастіше.


Причіпна техніка AL-KO

Компанія AL-KO уже 90 років займається розробленням рішень для автомобільної техніки та причепів, і серед продуктів німецького виробника є не лише окремі комплектувальні для причепів, а й готові шасі та рами. Вони дають змогу за допомогою причепа реалізувати різні завдання, включаючи, наприклад, можливість регулювання висоти дорожнього просвіту з будь-якою надбудовою.


Запчастини й комплектувальні для причепів відповідають найвищим стандартам і нормам та користуються великим попитом у різних країнах світу. На сторінках каталогу товарів AL-KO ви можете ознайомитися з асортиментом цієї продукції та підібрати потрібні деталі з урахуванням навантаження на причіп.


Також ми пропонуємо вам ознайомитися зі списком сервісних точок наших партнерів, де можна замовити та отримати потрібні товари.

Comments


bottom of page