Як зберігати причіп і що важливо врахувати

Оновлено: 7 днів тому

Оскільки причіп є самодостатнім транспортним засобом, секретів особливих немає - до його зберігання потрібно поставитися так само як і до зберігання автомобіля. Ось тільки окремий навіс або гараж для причепа, будь-якого розміру, може бути нездійсненним завданням і тут на сцену виходять:

- підвісна рама

- пандус або приямок

- вертикальне розміщення

- складаний причіп


навес или мини гараж для прицепа

Але почнемо ми з окремого місця зберігання - навіс або гараж.

І перш за все навіси бувають різними і якщо у вас маленький одноосний причіп, то цей навіс цілком може бути органічною частиною території. Якщо у вас квадроцикл, а може гідроцикл або човен, то швидше за все краще завести другий гараж. А ось облаштувати його можна підвищивши ефективність використання цієї площі.


подвесной вариант хранения прицепа

Не найпростіший варіант - підвісна рама.

Перш за все не дивлячись на її простоту, у неї багато спірних місць:

- шарніри на яких вона змінює своє положення

- спосіб підйому рами в потрібне положення

- фіксація рами під стелею

Важливо відзначити, що найслабшим місцем конструкції є замок, в разі розмикання якого причіп може впасти не тільки на автомобіль.

Хоча цей спосіб і звільняє максимально підлогу вашого гаража, але якщо стеля не висока, це не дасть багато вільного місця.

Важливо обладнати таку конструкцію, механізмом схожим на механічний замок автомобільного підйомника.


Найпростіший варіант - пандус або приямок.

Цей спосіб зажадає більше місця на рівні підлоги, але містить в собі мінімум небезпек. Справа в тому що причіп стоїть на своїх колесах, частина його ваги знаходиться нижче точки дотику коліс з покриттям.

Проте, у цього способу теж є замок. Хоча вага що перекидається в разі його відкриття вже набагато менше, а якщо дозволяє конструкція, то борт або рама може впиратися в стіну і таким чином запобігати падінню навіть при розмиканні замку.


вертикальное хранение прицепа

Один з найпопулярніших способів - вертикальне розміщення.

Якщо площа і висота стелі гаража дозволяють, то це один з найбільш вдалих варіантів. Перш за все він мінімально заважає, причому і коли ви ним не користуєтеся. По друге таке розміщення не потребує підвішування або вивішування, що сильно спрощує конструкцію. А якщо з вашого причепа можна зняти борти і вам не складно скрутити колеса, то і в зібраному варіанті конструкція буде займати мінімум місця (у випадку з легковим причепом, це може бути не більше 50 см).

Недоліків не позбавлений і цей спосіб. Незважаючи на те що конструкція вимагає до себе мінімальногї уваги (немає рами або приямку), а сам причіп тримає свою ж масу і є статичним, все одно потрібно придумати як поставити причіп на бік і закріпити його.


складной прицеп

Не найпростіший причіп - складаний.

Цей спосіб можна об'єднати з будь-яким з вище перерахованих, але крім вартості способу зберігання, додається збільшена вартість причепа.

А ось причіп, який можна скласти і зберігати "прям так", цілком може мати відразу два недоліки: висока ціна, маленькі габарити і незначна вантажопідйомність.


Що важливо врахувати?

Якщо ви купуєте причіп у якого не буде свого гаража, подумайте відразу про те щоб забезпечити його лебідкою зі стопорним механізмом. Це в будь-якому з варіантів зберігання, допоможе вам вирішити питання підйому причепа, в потрібне для нього положення. Ну і звичайно може виявитися дуже корисним аксесуаром при використанні причепа.

Не полінуйтеся знайти причіп зі знімними / складними бортами, це сильно заощадить ваш простір, а зняти їх і придумати куди прилаштувати, вже повірте буде коштувати того. Як мінімум, ви не ризикуєте їх зламати зберігаючи його на пандусі або розмістивши вертикально. Як максимум, в будь-якому з варіантів, це економить місце і збільшує можливості використання причепа.

Будь-який спосіб замикання, повинен оснащуватися механічним упором, який легко контролюється візуально, складається з простих деталей, дозволяє надійно і в будь-яких ситуаціях фіксувати конструкцію.

Чим більше ваш причіп, тим менше вам підійдуть варіанти підвісниї рами або пандуса, так як все більша вага зосереджена на замках та інших елементах конструкції.


AL-KO

Ми займаємося розробкою рішень для автомобільних причепів серед яких є складані дишла, лебідки, фурнітура для бортів, що допомагають реалізувати різні способи зберігання.

Всі ці рішення відповідають високим стандартам і нормам ЄС, і користуються широкою популярністю в світі. На сторінці каталогу, ви можете познайомитися з асортиментом не тільки цієї продукції, і підібрати товари з урахуванням навантаження.