top of page

Як законсервувати автобудинок на зиму?

Оновлено: 30 трав.

Самохідні чи причіпні автобудинки, чи кемпери, лише починають користуватися попитом в Україні. Тоді як у країнах Заходу відпочинок та подорожі в автобудинках – норма для багатьох сімей. Якщо ви хочете спробувати подорожувати в будинках на колесах, потрібно бути готовими до того, що кемпери потребують зовсім не такого обслуговування, як звичайні автомобілі. Наприклад, будинки на колесах зазвичай консервують на зиму.


Ми зібрали кілька рекомендацій, щоб допомогти вашим автобудинкам добре пережити морози.

Підготовка автобудинку до зимової консервації

Насамперед, кемпер потрібно ретельно вимити та прибрати.

  • Помити автобудинок найкраще на офіційній автомийні. Для цього підходять бокси для миття вантажівок, де є сходи та інше корисне обладнання. Будинок на колесах потрібно очистити щіткою та мийним засобом зовні, а також важливо вимити днище, щоб шасі звільнилося від бруду та нальотів солі. І, звичайно ж, не забудьте про колісні арки. А ось вікна та люки на даху автобудинків виготовляються, як правило, із акрилу, і чіпати їх не потрібно. Для них є спеціальні засоби чищення та серветки, які не залишають подряпин.

  • Самохідний кемпер потрібно заправити, використовуючи рекомендоване зимове паливо, якщо є. Крім того, варто заїхати на СТО та перевірити тиск у шинах. Їх рекомендується підкачати на 0,5 бара вище звичайного значення.

  • У гаражі або іншому місці зимівлі, де планується залишити автобудинок, потрібно закрити всі клапани на газових балонах кемпера. Потім слід відкрутити шланги й ненадовго включити газову плиту, щоб газ, що залишився, міг вигоріти. Якщо ж газовий балон на час зимівлі залишається підключеним, запірні крани в салоні потрібно також закрити. Якщо в будинку на колесах є антени, супутникові системи, автомобільні намети, тенти та маркізи, перед зберіганням їх потрібно почистити. У стаціонарних маркізах варто змастити стики. А щоб гарантувати, що замки та петлі кемпера безперебійно функціонуватимуть і наступного сезону, їх теж змащують. Аналогічній процедурі піддають ручне гальмо й опорне колесо автобудинку. Електронні пристрої, такі як телевізори або ноутбуки, бажано на зиму забирати з будинку на колесах та зберігати в теплому сухому місці. Те саме стосується й додаткового акумулятора. Якщо його зняти неможливо, потрібно перед консервацією повністю зарядити акумулятор і час від часу підзаряджати його. Далі залишається лише залити антифриз для двигуна та системи омивача вітрового скла, а склоочисники відігнути вперед, щоб гумові кромки не замерзали на лобовому склі.

Внутрішнє прибирання автобудинку

Правильний догляд за кемпером допоможе уникнути появи цвілі.

  • Із салону потрібно прибрати всі продукти харчування, а холодильник випорожнити, розморозити, очистити та просушити. Для уникнення появи конденсату слід затиснути рушники в дверцятах холодильника та морозильної камери.

  • Міні-кухня та ванна кімната також потребують уваги. Сильні забруднення тут можна видалити розчином харчової соди та лимонного соку, а для звичайних робіт із прибирання достатньо мийного засобу та води. Унітазну касету, якою обладнано багато автобудинків, потрібно промити, уставити назад і відкрити повзунок.

  • Меблеві фасади та полиці можна протерти м’яким мильним розчином, а потім розташувати вертикально м’які сидіння, щоб повітря могло добре циркулювати й під ними не утворювалася волога.

  • Фіксовані ліжка можна залишити у відкидному положенні. Речі, що втягують вологу, такі як одяг, килими, рушники та туалетний папір, краще прибрати.

Також варто звернути увагу на систему водопостачання: ємності можна очистити спеціальними рідинами. На водонагрівальному котлі потрібно відкрити зливальний клапан, доки вода повністю не витече. Щоб видалити можливі залишки води, труби слід продути за допомогою, наприклад, звичайної повітряної кулі. На той випадок, якщо в трубах усе ще могло би залишитися трохи води, крани потрібно протягом зими залишати відкритими.Консервація автобудинку

Коли всередині все готово, транспортний засіб поміщують у горизонтально-рівноважне положення, а крен – якщо не встановлено спеціальних електричних або гідравлічних систем підтримки – компенсують клинами або дошками, що підстилаються.


На причіпному автобудинку після цього потрібно опустити опори, щоб надати транспортному засобу необхідної стійкості в нерухомому місці. Але будьте обережні: кемпер не можна вирівнювати за допомогою опор, оскільки це може пошкодити конструкцію.


Якщо ви бажаєте досягти повної точності, можете підтримати кемпер за допомогою естакад або домкратів. Розвантажувати при цьому вісь можна лише небагато, колеса повинні зберігати міцний контакт із землею.

Догляд за комплектувальними автобудинку

Спеціальні аксесуари, такі як маневрені приводи AL-KO, система протидії бічному занесенню ATC або протиковзна муфта, не потребують спеціального зимового обслуговування. Аналогічно, усі пружинні системи та допоміжні системи AL-KO на самохідному автобудинку або автофургоні теж можуть бути відправлені на зимові канікули без технічного обслуговування.


Однак, якщо була вмонтована пневматична підвіска, було б доцільно встановити її на рівень водіння або ж – у разі ручних пневматичних пружин – на нормальний робочий тиск водіння, щоб пневморесори не залишалися без тиску.


Для комбінації з опорами HY4 пневматична пружина просто відмикається в режимі готовності до роботи або автоматичну пневматичну пружину просто деактивують. Це дає можливість опорній системі стабілізувати транспортний засіб без відкочування повітряної пружини.


Правила зберігання автобудинку

Якщо ви хочете скористатися брезентом або чохлом для накриття кемпера, потрібно переконатися в тому, щоб вони не лежали безпосередньо на транспортному засобі. Інакше автобудинок не буде достатньою мірою провітрюватися й можуть виникнути неприємні запахи або навіть цвіль.


Для кемперів також існують спеціальні кришки та короби для зчіпного дишла, які захищають матеріал від погодних впливів. І останнє, але не менш важливе. Щоб захистити автобудинок від проникнення крадіїв, використовуйте спеціальні замки для дишла, замки для опор або колісні кігті.


При потребі заміни запчастин для будинків на колесах використовуйте комплектувальні з каталогу AL-KO, які можна замовити в сертифікованих представників компанії.

Comments


bottom of page