Умови експлуатації зчіпних пристроїв причепа

Оновлено: лист 3

Замок та шар, місця що потребують особливої уваги в догляді:

- наявність тріщин

- наявність люфта


Наприклад, за правилами експлуатації шар, що має діаметр менший за 49,6 мм, має бути замінений на шар диаметром 50 мм. І справа тут навіть не в розщеплені чи підвищенному зносі деталей самого замка. Справа в тому що при зміні швидкості та напрямку збільшується ударне навантаження на всі деталі, навіть якщо вони рухомі (змінюється ще й кут).

Головна проблема це руйнування елементів конструкції.


Тріщини яких ви не бачили, при наявності більших зазорів, можуть, навіть за коротку поїздку, привести до повного знищення элементу. І знос деталей це тільки половина справи, оскільки зчіпний пристрій отримує від причепа ще й вертикальне навантаження. Тому усталість металу формується під дією сил відразу в усіх напрямках, та основне навантаження припадає на 3 вектори, 2 з яких створюють тиск одночасно.


фаркоп и сцепной замок для прицепа

Правила завантаження

Всі пристрої причепа поділяють за масою навантаження. Для зчіпних елементів вона є тяговою та вертикальною. Наприклад для легкового причепа, за максимальною повною масою 750 кг, параметри будуть такими:

- 750 кг тягової

- 75 кг вертикальної

Та треба враховувати, що це максимальні навантаження, а є ще мінімальні (від'ємним, до речі, вертикальне навантаження бути не може - може знятися замок) та нормальні. Все це залежить від конструкції та характеристик причепа, та перевущувати паспортні дані неможна.

Найпростіший спосіб це переміщення вантажу по причепу, та нагадуємо, що великий вантаж розміщений позаду - збільшує коливання та розгойдування всієї конструкції.


Догляд

Очевидно що першими в цьому списку буде регулярний візуальний огляд деталей.


Для збереження фаркопу та зчіпного треба користуватися чохлами. Наприклад, ковпак "Soft-Ball" ще додатково захистить Ваші ноги від ударів - зроблений з еластичної гуми


Всі замкові пристрої легкових причепів повинні змащуватися солідолом або литолом. Мастило на замковому пристрої і кулі фаркопа, повинно бути чистим і без бруду, піску та іншого. Якщо там буде присутнє забруднення, воно буде впливати як наждачка на елементи, а значить термін їх заміни настане раніше.


ВИНЯТОК: на деякі легкових причепах, мають замкові пристрої з функцією стабілізації курсової стійкості, змащувати замкові пристрої ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.


AL-KO

Наші рішення в цьому сегменті, відповідають високим стандартам якості що встановлені в Європейському Союзі. На сторінці каталога, ви можете познайомитись за асортиментом не тільки цієї продукції, та й підібрати товари з урахуванням навантаження, а також аксесуари для догляду згідно ваших умов експлуатації та побажань.


Для комфортного догляду, ми пропонуємо вам ознайомитись, з усіма сервісними точками наших партнерів.