top of page

Житловий автопричіп: яке посвідчення водія знадобиться для подорожей Європою

У житловому трейлері можна подорожувати Європою з більшою свободою і незалежністю. Проте це реально лише тоді, коли водій матиме право причепити до свого автомобіля кемпер або житловий причіп та їздити з ним.

Залежно від ваги будинку на колесах, який стане вашою домівкою на час відпустки, буде це невеличкий причеп або великий житловий автотрейлер, знадобиться пройти додаткове навчання.


Посвідчення водія категорії В

У Німеччині, наприклад, З 1999 року посвідчення водія категорії В – це стандарт. Воно дозволяє керувати великою частиною пропонованих на ринку житлових автопричепів або будинків на колесах. Але, перед тим як брати в оренду або купувати житловий трейлер, маючи посвідчення водія категорії В, вам слід добре порахувати вагу автомобіля.

Посвідчення водія категорії В дозволяє керувати такими транспортними засобами:

 • легковими автомобілями і вантажівками з максимальною вагою 3,5 т;

 • легковими автомобілями з максимальною вагою 3,5 т з причепом із дозволеною максимальною вагою до 750 кг, тобто з загальною максимальною вагою не більше 4,25 т;

 • комбінацією легкового автомобіля і причепа з дозволеною максимальною вагою усього автопотягу до 3,5 т. Наприклад, транспортний засіб вагою 2 т і причеп із дозволеною загальною вагою 1,5 т.

Зверніть увагу! Дозволена загальна вага – це максимальна вага, яку транспортний засіб або причеп може мати відповідно до документів. Недостатньо менше навантажити причеп. Вирішальне значення має «технічно дозволена загальна вага».


Присвоєння підкатегорії В96

Особа, котра має посвідчення водія категорії В, без проблем може отримати європейську підкатегорію В96 до свого посвідчення водія. Для цього необхідно пройти курси, які складаються з практичної і теоретичної частини, і здебільшого їх можна пройти за один день. Окремий іспит не проводиться. Посвідчення водія підкатегорії В96 надає ширші права щодо керування житловими трейлерами.

Посвідчення водія підкатегорії В96 дозволяє керувати такими транспортними засобами:

 • легковими автомобілями максимальною вагою до 3,5 т;

 • легковими автомобілями і причепами, дозволена максимальна вага яких разом не перевищує 4,25 т;

 • тягачами/тракторами сільськогосподарського призначення швидкістю до 40 км/год.


Посвідчення водія категорії 3 до 1999 року

Особи, які отримали посвідчення водія до 1999 року, під час вибору житлового автопричепа мають найбільшу свободу, оскільки ця категорія передбачає дуже широкий діапазон дозволеної максимальної ваги транспортного засобу. Більшість житлових автопричепів не перевищує верхньої межі.

Посвідчення водія категорії 3 дозволяє керувати такими транспортними засобами з причепом:

 • автомобілем-тягачем (легковим автомобілем або вантажівкою) з дозволеною максимальною вагою до 7,5 т;

 • не більше ніж тривісними автомобілями-тягачами з максимальною вагою 12 т, з урахуванням максимальної ваги 7,5 т для тягача;

 • тягачами/тракторами сільськогосподарського призначення швидкістю до 40 км/год.

Важливим обмеженням для посвідчення водія категорії 3 є те, що автомобіль-тягач також повинен бути розрахований на те, щоб тягнути житловий автопричіп великої ваги. Незважаючи на це, з посвідченням водія цієї категорії ви можете керувати житловими автопричепами майже усіх видів.


Посвідчення водія категорії ВЕ

Усі особи, котрі отримали посвідчення водія після 1999 року, мають можливість перевчитися з категорії В на категорію ВЕ. Необхідно пройти практичні заняття з керування транспортним засобом та скласти іспит.

Після цього надається право керувати житловими автопричепами і автопотягами з такими ваговими обмеженнями:

 • легковими автомобілями і вантажівками з дозволеною максимальною вагою до 3,5 т;

 • причепами з дозволеною максимальною вагою до 3,5 т;

 • автотягачами у комбінації з причепом максимальною вагою до 7 т.


Автопричіпна техніка AL-KO

Комплектувальні та запчастини AL-KO для автомобільних причепів дають можливість складати причіпні пристрої будь-якої складності та для виконання будь-яких завдань. Продукція нашого виробництва повністю відповідає найвищим стандартам якості, установленим у Європейському Союзі. На сторінках каталогу товарів ви можете ознайомитися з усім доступним асортиментом та підібрати товари з урахуванням навантаження та умов експлуатації причепів.

Comments


bottom of page