top of page

Пластик або метал: як вибрати крила для легкового причепа

Оновлено: 22 лист. 2021 р.

Ключове питання, яке потрібно вирішити під час вибору крил для легкового причепа, стосується матеріалу, із якого їх виготовлено. Спробуємо розібратися в перевагах та недоліках пластикових і металевих крил, порівнявши як характеристики матеріалів, так і якості готових виробів.

Вибираючи крила для автомобільного причепа, потрібно усвідомлювати, що розподіл тільки на металеві (сталеві) і пластикові вироби є не дуже коректним. Адже є різні варіанти як серед пластикових, так і серед сталевих крил для причепів.

  • Пластикові крила для причепів можуть бути виготовлені з полівінілхлориду (ПВХ) або поліпропілену. У другому випадку вироби будуть більш стійкими до деформації, а в разі формування під тиском будуть ще й міцнішими за аналоги. Крім того, для пластикових крил AL-KO під час виробництва додається каучук, що підвищує еластичність виробів.

  • Сталеві крила для причепів також виготовляються в різних варіантах. І універсальним компромісом за співвідношенням ціна/вимоги до обслуговування вважаються оцинковані металеві крила для причепів.

При цьому важливо розуміти, що не всі крила мають однакову міцність окремих елементів. Надійність і довговічність крил для причепа визначаються не лише вартістю (виробник може змінити конструкцію заради оптимізації витрат), а й характеристиками та призначенням крила. Тому під час вибору виробів ураховують спосіб і місце кріплення крил, а також потребу їх використання в ролі підставки або підніжки.

Оцинкований метал або поліпропілен: усі аргументи за і проти

Ураховуючи вищесказане, візьмемо за основу для аналізу характеристик найвдаліші варіанти з переліку моделей металевих і пластикових крил для причепів та порівняємо оцинковані й поліпропіленові вироби.

  • Вага крил. Безперечно, тут перевага на боці пластикових рішень. Навіть зроблені з товстостінного міцного пластику, такі вироби будуть легшими за сталеві.

  • Міцність. Хоча оцинковані крила для причепів зазвичай уважаються міцнішими за пластикові, їх перевага не така однозначна. По-перше, важливо пам’ятати, що на міцність виробів впливає як матеріал, так і форма профілю виробів. А, по-друге, поняття «міцність» включає ряд показників, таких як еластичність, пружність, опірність статичним і динамічним навантаженням тощо. У разі сильних ударів залежно від ступеня впливу пошкодиться будь-яке крило. А невелике точкове вдавлювання або природна деформація кузова під час завантаження можуть призвести не до пошкодження, а до зміни геометрії виробу. Однак пружніший пластик може згодом повернути свою форму на відміну від металу. І все ж запас міцності відносно зовнішніх механічних навантажень у металевого крила більший, ніж у пластикового.

Догляд та ремонт. Уникнути пошкоджень крил досить складно, а будь-які дефекти можуть спричинити порушення цілісності покриття крила. Для металевого крила це небезпечніше, оскільки в такому разі руйнується антикорозійний захист, а ось пластик у цьому плані менш вибагливий.

  • Строк служби. При потребі обидва варіанти крил для причепа можна відремонтувати, і за правильного використання та догляду вироби мало поступаються один одному з точки зору довговічності.

  • Ціна. Тут знову перевагу мають пластикові вироби. До того ж, вартість металу та металевих виробів останнім часом збільшується через зростання цін на сировину.


Резюме: пластик або метал

У результаті варто визнати, що під час вибору крил для легкового причепа багато хто зупиняється на пластикових виробах. Якщо модель крила обрано правильно, питань до її міцності не виникатиме. З іншого боку, металеві крила надійніші. Такі вироби теж користуються популярністю, хоч і потребують ретельнішого та уважнішого догляду.

Компанія AL-KO пропонує надійні та якісні крила з різних матеріалів. На сторінках каталогу запчастин для причепів ви можете ознайомитися з асортиментом комплектувальних і підібрати товари з урахуванням навантаження.

תגובות


bottom of page