top of page

Секрети зимового кемпінгу: 7 корисних порад, як подорожувати в автобудинку взимку

Оновлено: 30 трав.

Незважаючи на холод, сніг та короткі світлові дні, зима може стати справжньою пригодою для любителів зимового кемпінгу. Однак з огляду на екстремальні погодні умови ви повинні добре підготуватися, щоб не замерзнути в подорожі.

Ми підібрали кілька корисних порад, які допоможуть вам стерти з пам’яті поняття «сезон літнього кемпінгу». Завдяки їм можливість подорожувати автобудинком означатиме «кемпінг цілий рік»!


Порада 1. Повний техогляд будинку на колесах перед виїздом

Заміну мастила, захист від замерзання, перевірку акумулятора та всі аналогічні заходи потрібно проводити щорічно. Однак зимова поїздка потребує дещо більшої підготовки до подорожі.

 • Зимова гума. Для самохідних автобудинків установлення зимових шин є обов’язковим. Для причіпних автобудинків обов’язкової рекомендації немає, але ми пропонуємо встановити їх залежно від розташування пункту призначення. Як альтернатива в таких випадках можуть бути встановлені всепогодні шини із символом сніжинки.

 • Ланцюги протиковзання для буксирувального транспортного засобу також повинні бути під рукою в багажнику, особливо під час руху гірськими дорогами на заході країни. Для самохідного автобудинку ланцюги протиковзання на тяговій осі рекомендуються, якщо точно доведеться борознити по снігу або багнюці.

Перед від’їздом потрібно перевірити кузов автобудинку на наявність пошкоджень та іржі, проконтролювати систему освітлення й виміряти глибину протектора шин – порівняно з офіційними мінімальними специфікаціями, тут рекомендується не менше ніж 4 мм.


Потім слід випробувати роботу системи обігрівання та вентилятора-нагнітача, при потребі дозарядити акумулятори й укласти зручно для користування провід для прикурювання, а також скребачку для льоду, мітлу та спрей проти зледеніння. Крім того, слід простежити, щоб системи охолодження та омивача вітрового скла були заповнені незамерзаючою рідиною, і при потребі замінити щітки склоочисника.

Порада 2. Захищайте скляні поверхні, труби та баки від холоду

Холод в автобудинок може проникати через вікна, двері та люки на даху. Тому по можливості використовуйте склопакети для вікон, щоб тепло зсередини не виходило, як це відбувається зі звичайним одинарним склом.


Утрати тепла через вікна в кабіні та дверях є найбільшими, і тому є сенс укласти кошти в придбання для автобудинків теплоізоляційних чохлів або матів, які переважно повинні бути встановлені зовні. Причіпні автобудинки можуть додатково бути ізольовані зовні за допомогою покриття для зчіпного дишла.


За низьких температур допомагають теплові завіси між кабіною водія та житловим приміщенням; для автофургонів на ринку є спеціальні ізоляційні матеріали для задніх дверей. Щоб запобігти замерзанню зовнішніх водопровідних труб або резервуарів, варто встановити нагрівальні змійовики. Як альтернативу або додатково для кемпінгових туалетів із власним ополіскувачем, а також для резервуарів для відпрацьованої (сірої) води та стічних вод можна використовувати спеціальні антифризи.


Порада 3. Обігрівайте автобудинок ізсередини

Якщо вікна, двері та люки на даху будинку на колесах утеплено, слід подбати, щоб було комфортно й тепло всередині. Крім використання системи опалення, потрібно стежити, щоб тепло в транспортному засобі розподілялося рівномірно, а не накопичувалося в окремих куточках.


Увага! Примусові вентиляційні отвори навіть за несприятливих температур завжди повинні залишатися відкритими!


Проти містків холоду в просторі для ніг використовують ізоляційні або нагрівальні мати. Крім того, рекомендується задіяти невеликий тепловентилятор, який прогріватиме салон, якщо закінчиться газ.


Тент перехоплює частину холодного зовнішнього повітря та створює додатковий простір у тамбурі, наприклад для зберігання мокрого взуття й одягу. Затишне тепло в морозні дні забезпечать тентові килими й каталітичні або інфрачервоні обігрівачі. Підлогові фартухи в нижніх смугах трубопроводів захистять від протягів.Порада 4. Подбайте про необхідний запас газу

Споживання газу в автобудинках взимку значно вище, ніж в інші пори року: потрібно не тільки більшого обігрівання, але зростає також потреба в гарячій їжі та напоях. Тому на борту завжди мають бути достатні запаси газу.


Потрібно мати запас приблизно від 3 до 5 кг газу пропану на щодень. При цьому краще, щоб пропан містив 5% бутану. Тоді ви зможете без вагань використовувати його навіть за арктичних температур.


Щоб уникнути дратівливого ручного зважування газових балонів і крижаних сюрпризів о 3-й годині ночі, кількість газу можна перевірити за допомогою спеціальних вимірювальних приладів або інтегрованих рішень, таких як Truma LevelControl.Порада 5. Прибирайте сніг

Обов’язково прибирайте сніг із-під автобудинку, щоб забезпечити припливно-витяжну вентиляцію газових приладів. Якщо випав свіжий сніг, потрібно також очистити дах і особливо димар вихлопних газів вашого автомобіля. Інакше відпрацьоване повітря накопичуватиметься всередині.


Обов’язково тримайте вентиляційні отвори в бічних стінах та в даху чистими, інакше є небезпека задихнутися. А при встановленні подовжувача для димоходу відпрацьоване повітря завжди зможе безперешкодно виводитися назовні навіть у разі тривалого снігопаду. Тент, до речі, слід регулярно очищувати від снігу й льоду, оскільки він може зруйнуватися під навантаженням.


Порада 6. Використовуйте відро або іншу ємність для відпрацьованої (сірої) води

Власники автобудинків особливо часто стикаються взимку з проблемою, коли в баку для стічних вод утворюється крижана брила, яку вже не можна вивести через невеликий отвір. Однак навіть за дуже низьких температур зливну засувку можна залишати просто відкритою й використовувати велике відро або іншу ємність для відпрацьованої (сірої) води. Із них ви зможете легко виливати навіть замерзлу воду.

Порада 7. Паркуйте автомобіль надійно

Верхівка дерева може накопичити чимало снігу, який може раптово впасти. А гілки, що падають, і шматки льоду можуть серйозно пошкодити автобудинок. Тому ніколи не паркуйте автомобіль під деревами з великою кількістю снігу.


Слід також відмовитися від застосування ручного гальма взимку, оскільки тросики можуть замерзнути. Тому паркуватися слід на рівній поверхні.


Про безпечність та стабільність стоянки автобудинку подбає опорний черевик Big Foot від AL-KO. Він запобігає опусканню або вислизанню опор завдяки великій площі 200×180 мм. Для автобудинків рекомендується використання гідравлічних опор. У разі м’якого або брудного ґрунтового покриття під ними також можуть бути додатково розміщені великі опорні пластини.


Пам’ятка мандрівника. Спорядження для зимових кемперів

Також пропонуємо список корисних предметів, які знадобляться вам у подорожі.

 • Тепла постільна білизна.

 • Сходи.

 • Мітла.

 • Лопата або складана лопата.

 • Тепловентилятор для салону/інфрачервона або каталітична піч для намету.

 • Зовнішній та внутрішній дверні килимки.

 • Тент, при можливості – тентовий килим.

 • Теплоізоляційні мати або чохли.

 • Підлогові фартухи.

 • Нагрівальні стрічки для резервуарів і труб.

 • Зимова кришка для вентиляційної сітки холодильника.

 • Подовжувач для димоходу.

 • Для причіпних автобудинків: захист зчіпного дишла від атмосферного впливу та, по можливості, чохол для короба зчіпного дишла.

 • Опорні пластини.

 • Відро або ванна для відпрацьованої води.

 • Провід для прикурювання.

 • Щільні робочі рукавички.

 • Незамерзаюча рідина для системи охолодження та омивача вітрового скла, при можливості – також для резервуарів стічних вод.

 • При потребі – ізоляційні або нагрівальні мати для салону.


Замовити корисні аксесуари для туристичних автомобілів за каталогом запчастин можна в наших офіційних представників.

Comentarios


bottom of page